Archiv 2019

17.02.

V lednu se Bor zúčastnil mezinárodní výstavy v polském Lubinu s výsledkem V2. V únoru následně na klubové výstavě jezevčíků v Holýšově s výsledkem V1, CAC.

Borek měl v lednu také první úspěšné krytí.

Aktuálně čekáme až u nás na horách roztaje sníh, aby jsme mohli začít pořádně s výcvikem. V březnu se chystáme do Maďarska na pracovní soutěž a v dubnu plánujeme pracovní výlet na Ukrajinu. Tak nám držte palce.

01.03.

Na konci února byly vyhlášeny výsledky pracovního poháru pro rok 2018. Nejen, že Bor vyhrál v plemeni, ale stal se i Absolutním vítězem pracovního poháru v konkurenci 33 jezevčíků všech plemen !!! Počet bodů 3493.90 je nejvíce bodů za posledních x-let. Připsal si tak další titul ,, Vítěz pracovního poháru 2018,,

Bor z Polesí Cikhaje - počet bodů 3493.90 Celkový Vítěz pracovního poháru 2018

17.03.

Borek měl již druhé úspěšné krytí. Tentokráte kryl Amy z Rozstání pod Ještědem.

16.03. se narodila štěňata z prvního krytí, 1 x fena, 4 x pejsci

Bor z Polesí Cikhaje X Asta z Bohdanečských lesů

23.03.

Minulý víkend jsme si udělaili výlet do Maďarska. Cesta dlouhá 750km ještě 100km pod Balatonem. Zde se konal Rinya Cup. Soutěž určená jen pro jezevčíky skládající se ze tři zkoušek a to nora, obůrka a vytažení kachny z hluboké vody. Na cestu jsme se vydali již v pátek. Po příjezdu na místo byla po dohodě pořadatelů zrušena kachna z důvodu dlouhotrvajícího chladného počasí. Nastupovalo 48 jezevčíků z několika států. Polovina začínala na noře včetně nás a druhá polovina šla obůrku (cca 2ha), která bohužel sousedila hned s norou. Na noře předvedl Borek velmi rychlou práci. Vyhnání z druhého kotle v čase 0.40. Tím získal plný počet bodů a titul CACT. Po obědě jsme nastupovali na obůrku. Borek na obůrce zmizel a následně začal hlásil celou dobu zkušebního času. Celou dobu jsem neměla tušení, že hlásí lišky, které v tu dobu stěhovali od nory, která sousedila s obůrkou. Bohužel maďarovi nerozumíte vůbec nic. Takže jsem se dozvěděla, až když jsme obůrku opustili, co celou dobu hlásil. Tady jsme tedy neobstáli. Zde neuspěla více jak polovina psů.. Bylo vidět pomálu hezkých prací. Ještě v brzkém odpoledni jsme vyrazili domů oproti původnímu plánu.

V neděli pak trocha formalit na schůzi KCHJ

14.04.2019

R.I.P. Nanuk Valentinka (JDrT)

,,U,, všestranný pes, Norník, Diviačiar, Norowiec, Dzikarz

Český junior šampion, WUT junior šampion, Český šampion, Polský šampion, Český grand šampion, WUT šampion

04.06.2013 - 01.04.2019

První dubnový den tragicky zahynul JDrT Nanuk Valentinka. Vyjímečný pracovní jedinec, který se mohl pyšnit mnoha pracovními i výstavními tituly. Měl na kontě nespočet zkoušek, soutěží včetně všestranných zkoušek. Byl to velký lovec, který miloval naháňky, kterých odchodil nespočet. Dokázal pracovat jako ostatní psy přesto, že to byl trpaslík a vždy ho bylo všude plno. Zůstalo už jen spousty vzpomínek a slzy v očích. Odešel velmi rychle a nečekaně...

Díky této tragické události a zranění Borka jsme nakonec neodjeli na dlouho plánovanou soutěž na Ukrajinu. Borek je v tuto chvíli již v pořádku.

15.04.2019

Večerníček Valentinka nový Český šampion !!!

16.04.2019

Další Borkovo úspěšné krytí.

Majitelka feny přijímá rezervace na štěňata.

Eliška Boječková, Liberec

amelyrose@seznam.cz

+420 739 831 650

01.05.2019

Tento sváteční den jsme se zajeli podívat na Borkovi první potomky. 4 pejskci a jedna fenečka se brzy rozjedou do nových domovů. Všichni jdou do myslivosti. Přejeme všem milující rodiny a velkou honitbu plnou zvěře :).