Archiv 2017

24.12.2017

Máme tady sezónu v plném proudu. Většinu víkendů trávíme na naháňkách s Ozzim a Nanukem tak není ani čas na nějaké psaní. Borek je čím dál šikovnější s perfektní hlasitostí na stopě. Aport ho baví čím dál víc. Prostě to je nadšenec pro každou práci. Dělá nám radost kluk jeden. Už aby bylo jaro :)  

25.10.2017

Memoriál Františka Hebedy

Když nám nedopadla účast na Memoriálu Josefa Brzáka nechala jsem se umluvit na účast na MFH. Přihlásila jsem Nanuka. Přihlášeno bylo 19 psů různých plemen. Posuzovalo se v 5 skupinách LZ a BHZ. Díky losu jsme v sobotu šli LZ. Začátek vypadal slibně než jsme se přesuhuli na barvy. Tady to byla pro nás trošku ,,katastrofa,, houštiny plné zvěře podél, kterých vedla barva byly pro psa obrovským lákadlem. Zájem o stopu byl dost mizerný. Dráhy byly poctivě dlouhé a i když jsme nakonec na konec došli jen s jedním sejitím kus jsme na konci přešli. Tím pádem jsme neobstáli a ten den pro nás soutěž skončila. Nanuka barva moc nebaví to vím, ale toto byla jedna z nejhorších barev, co kdy šel. Do večea jsme už jen fandili ostatním. Po nočním dešti jsme druhý den nastupovali BZH. Disciplíny odpovídali Memoriálu a tak i nakonec vodění patřilo k těm těžším disciplínám. Nanuk šel na volno vodění i odložení s plným počtem bodů. Na stopy jsme odjížděli po obědě. Tady nás los poslal na poslední stopu. Po nasazení na nástřel předvedl velmi pěknou a naprosto přesnou práci až na místo vypuštění. Zde jsem Nanuka vypustila a na přímo dochází ke kusu černé zvěře a intenzivně hlásí po celou zkušební dobu. Moc pěkná práce a velká pochvala od rozhodčích. Obdrželi jsme právem 4 body + 5 za hlasitost. Při vyhlášení celkových výsledků Memoriálu byl Nanuk i oceněn za nejlepší práci u kusu černé zvěře ze všech 19 přihlášených psů! Moc mě to potěšilo, že byl vybrán právě on neb i jiní psy předváděli u kusu oznamování, hlasitost či dokonce úspěšnou práci přes brinxl.

Memoriál Františka Hebedy (CACT, res.CACT)

Nanuk Valentinka, JDrT

LZ, neobstál - barva 0

BZH, Ic. (209) , hlasitý u kusu, ocenění za nejlepší práci u kusu černé zvěře

16.10.2017

Jeden z říjnových víkendů jsme strávili v Litoměřicích, kdy se Boreček zúčastnil své první výstavy. Šlo spíše o socializaci než výsledek. Borek vše zvládl naprosto v pohodě a s velmi pěkným posudkem.

Krajská výstava Litoměřice, roz. Jančík(CZ)

Bor z Polesí Cikhaje - VN1

Ten stejný víkend byl Ozzik zapůjčen mladé vůdkyni na BZ a BZH. Na BZ byl druhý o věk a BZH následně vyhrál. Celý víkend jsme si užívali i krásného počasí a bezva party.

07.09.2017

Všestranné zkoušky jezevčíků, Biskupin (PL)

Tabulka z obůrky

Tak jsme zase po dvou letech vyrazili do Polska na dlouhou cestu do dalekého Biskupinu. Cesta trvala tentokráte 7 hodin. Letos vyrazil jen Nanuk. Po pátečním celodenním dešti nás v sobotu čekal polojasný den. Na startu se sešlo 17 jezevčíků. Letos nám los moc nepřál a los č. 15 nic moc na obůrku. Obůrka bývá už pak hodně zapachovaná a psi mívají problém. Začínáme chováním na stanovišti díky losu jsme až na konci a leč je díky počtu psů hodně dlouhá. Nanuk dle ZŘ uvázaný a v klidu obdrží známku 3. Následuje vodění na řemeni a poslušnost na poli. Tady odcházíme se 4. Čeká nás hodně dlouhé čekání než přijdeme na řadu na obůrce. Časový limit 10min. na nalezení prasete v hektarové obůrce je neúprosný a tady neuspěje celkem 9 psů, kteří v časovém limitu prase nenachází. Nanuk předvedl perfektní práci a z obůrky odchází se samými 4. Následují barvy. Tam jedou pouze psi, kteří úspěšně dokončili obůrku. Tedy jen 8 psů ze 17. Nanuk po nasazení na barvu jde velice pěkně, kdy jsme došli až ke krmelci, kde jsme měli jedno sejití. Následně zjišťuji, že jsme 50 metrů od kusu. Škoda, ale i tak známka 3. Barvu dokončili všichni psi. Následuje přesun na noru. Zde využívají možnost dle ZŘ i ostatní vůdci a na noru zase nastupuje všech 17 psů. Bohužel škodná letos nedávala psům šanci a ze 17 psů byli jen 4 vyhnánní a další ve většině neobstáli včetně Nanuka, kterému se nepovedlo škodnou dotlačit do 3 kotle, kdy chyběl metr. To by stačilo, aby obstál alespoň ve III.ceně a dokončil všestannou soutěž jako celek. Polské norování se hodnotí jinak než jsme zvyklí na Slovensku. Vyhnání je I.cena, tvrdé doléhání ve třetím kotli jen III.cena, chvaty se netolerují. Tady se zamíchalo pořadí natolik, že všestrannou soutěž dokončili jen 2 psy. Díky tomu, že Nanuk dokončil obůrku a barvu s poslušností dokončil alespoň dle ZŘ Konkurs Dzikarzu a obdržel titul DZIKARZ. Pokud by splnil i noru měl taktéž dokončené všestranné. Letos to bylo náročné. Za rok vyrazíme z Borečkem :).

XIX MIĘDZYNARODOWY KONKURS PRACY JAMNIKÓW WSZECHSTRONNYCH, Biskupin 2017

Nanuk Valentinka, PRÓBY PRACY DZIKARZY I.c (142), titul DZIKARZ

24.08.2017

Kluci už nám rostou před očima :)

Borek, 3měs.Borek, 3měs.Puk 2.5 měs.Ozzi, Borek, Nanuk

 • Puk Mirojan Bohemia

Tak, máme další přírůstek standardního pejska. Matkou je přímá sestra našeho ztraceného Charlestona MB Chiquita Mirojan Bohemia a otcem importovaný Enrico Bukowieński Bór. Přírůstek je to neplánovaný, ale díky zdravotním komplikacím, které v posledních dnech postihli Vendu ( Večerníčka Valentinku) bylo rozhodnuto. Pracant je potřeba a Venda nebude nadále v praxi využíván. U Vendy bylo prokázáno poúrazové poškození obratlů a ke vší smůle ho ještě tento týden uštkla zmije. Takže jsme aktuálně rádi, že má nejhorší za sebou a přežije. Tak snad bude líp...

 • Bor z Polesí Cikhaje

Máme nový přírustek :). Tentokráte standardního jezevčíka. Matkou Borka je vynikajíci pracovní fena Aira z Rohateckých zahrad. Aira je i celková vítězka pracovního poháru KCHJ 2016. Otcem je Jeasy z Ratíškovských vinohradů syn vynikajícího pracanta Baddyho ze Šanovských polí.

 • Obora Volský Žlab 16.7-17.7.2017

Tento víkend se Venda účastnil Klubové zkoušky nováčků. Práce sice nebyla úplně dokonalá, ale Venda šel vše spíše cvičně. Vysloužil si známky jak ve škole od 1 po 4, ale ve výsledku obstál. Norování máme v plánu na podzim opravit. Druhý den probíhala nová klubová ,,Soutěž v práci na králíka,,. Tady opět Venda předvedl hlasitou práci na vlečce. Jen posledních volných 50 kroků se mu stalo osudným. Disciplína ,,volné hledání,, zde byly více jak se dva povely a tím pádem obržel známku 0. Venda tedy bohužel neobstál. Je to 15 měs. divoch takže příští rok opravíme.

 • Zkoušky Vloh, 17.6.2017

V sobotu se Večerníček Valentinka (Venda) dokončil Zkoušky vloh v I.c. (184) Vítěz zkoušek.

 • Jubilejní Klubová výstava a Klubová výstava, Praha 10.-11.6.2017

Tento víkend patřil jezevčíkům. V sobotu Jubilejní KV se konala k 80. výročí založení klubu a v neděli Klubová výstava. Přihlášen byl jen Venda (Večerníček Valentinka).

Jubilejní JV - Večerníček Valentinka, V2

Klubová výstava - Večerníček Valentinka, V1, CAJC, Klubový vítěz mladých

Spolu s ostatními ,,Valentinkami,, 1. místo v chovatelských skupinách !

Krásný víkend se spousty přátel a kamarádů od jezevčíků to byl. Budeme se těšit na další akci.

 • Speciální barvářská soutěž CACT, CACIT, Travčice 20.-21.5.2017

Tak jsme letos s Ozzim opět vyzkoušeli Speciální barvářskou soutěž. Dosled dlouhý 1500 kroků bez doprovodu rozhodčího. Kdy bylo nutné posbírat alespoň dva z pěti markantů. Losování není naše parketa a tak opět jdeme na barvu poslední tentokráte ve velmi pozdním odpoledni s barvou starou přes 20hod. Práce před barvou jsme bez zaváhání zvládli šoulačku a jdeme na hledání nástřelu. Časový limit 10min. Čtverec 50x50m. Nástřel byl nalezený ve třetí minutě a můžeme vyrazit. Tentokráte jsem si říkala, že budu více věřit Ozzimu. To se však ukázalo jako ne zrovna ideální řešení. Jeho práce vypadla velmi věrohodně a díky tomu jsme se dostali až na barvu losu 9, kde jsme dokonce našli 4 markant. Tady mi dochází, že je něco špatně. Vracíme se tedy na nástřel a opět vyrážíme, čas ještě máme. Pes se tentokráte vydává správným směrem a včasovém limitu nakonec docházíme i ke kusu. Bohužel tím naše cesta končí, nenašli jsme ani jediný markant z naší stopy číslo 11. Ozzi šel pravděpodobně dost pod větrem a malé markanty jsme prostě minuly. Tak skončil druhý pokus o dokončení této náročné soutěže. Z celkově 10 přihlášených psů obstáli pouze dva. Tato soutěž se právem řadí mezi nejnáročnějčí klubovou soutěž. Zbytek víkendu jsme drželi palce ostatním vůdcům a jejich svěřencům. Uvidíme za rok jestli dáme třetí pokus :).

 • Podzimní zkoušky

Winno z Vlčetína úspěšně dokončil v květnu Podzimní zkoušky ve II .ceně (185). I když místy to bylo dosti napínavé, ale povedlo se.

 • O pohár Klubu chovatelů jezevčíků Čr

Druhý květnový víkend jsme s Ozzim vyrazili na Lipník na dvoudenní soutěž O Pohár KCHJ Čr. Hlavní disciplínou je práce na pobarvené stopě bez doprovodu rozhodčích. Limitní podmínkou byl čas dokončení 60min. a min. 2 markanty. Los nám tentokráte vůbec nepřál a na barvu jsme nastupovali odpoledne jako poslední z 9 účastníků. Barva stará přes 20 hod. Dosled jsme dokončili za 3 min. dvanáct v čase 57 min. Měla jsem velkou radost neb byl pátým psem, který dokončil. Ostatní bohužel neobstáli. Další disciplíny náhánění, vodění, odložení, chování na stanovišti, aport kachny a norování jsme zvládli bez problémů.

O pohár KCHJ Čr (CACT), 6.-7.5.2017, Lipník

Winno z Vlčetína - I.c. (168), res.CACT, 2.místo

 • Venda a jeho první zkoušky

Poslední dubnový víkend Venda (Večerníček Valentinka) vyrazil se svou vůdkyní na zkušenou do Velkého Šenova. Účastnil se svých prvních zkoušek. V sobotu se konaly Barvářské zkoušky a následně Barvářské zkoušky honičů. Venda a jeho těžce zkrotitelný temperament se projevil i na některých hlavně klidových disciplínách. Ovšem práce na barvě se trošku liší od ostatních prací. Na barvách i stopách je velice rychlý, přesný a celou dobu hlasitý. Poklidný víkend byl dokončen úspěšně do zdárného konce.

Večerníček Valentinka, JTK

29.04.17, BZ II.c(68)

30.04.17, BZH III.c

 • Klubová výstava

Na konci měsíce února jsme zavítali do Holýšova na Klubovou výstavu jezevčíků. Přihlášen byl pouze Nanuk do třídy čestné. Od paní rozhodčí dostal moc pěkný posudek, byl ohodnocen známkou výborný a postoupil i do odpoledích soutěží. Během jde jsme ještě vypomohli se zápisem u bonitací takže nám celý den utekl. Během dne jsme i popovídali se známými a kamarády. Fajn strávená neděle...

KV Holýšov - roz. Hana Spalová

Nanuk Valentinka - třída čestná - V1

 • Pracovní pohár KCHJ 2016

Výsledky Pracovního poháru KCHJ 2016 jsou již k dispozici.

Winno z Vlčetína - kategorie: Drsnosrstí standardní - 8. místo, celkově 15. místo

Nanuk Valentinka - kategorie: Drsnosrstí trpasličí - 1. místo, celkově 2. místo ze všech kategorií

Nanuk tak potvrdil své kvality a již po třetí v řadě obhájil prvneství mezi drsnosrstými miniaturami !!! Letos bylo přihlášeno 50 jezevčíků všech rázů. Nanuk v celkové pořadí obsadil 2.místo ze všech přihlášených jedinců tedy i standardních. A jako jediný s vítězným psem překročil hranici 3000 bodů. Což se nikomu za posledních pět let nepovedlo !

 • Plány 2017

Rok se s rokem sešel a my už plánujeme akce na rok 2017. Venda (Večerníček Valentinka) má za sebou již dvě výstavy jednu v Polsku ještě jako dorost se známkou VN1 a v Brně již ve třídě mladých se známkou V2. Další výstava čeká Nanuka na KV v Holýšově. Vendu letos čekají všechny základní zkoušky. S Ozzikem by jsme chtěli zkusit klubovou soutěž o Pohár klubu KCHJ, kde je prioritou opět barva a speciální barvářskou soutěž zkusit dokončit. S Nanukem budeme plánovat individuálně dle situace. Rádi by jsme letos zkusili opět nějakou tu soutěž v Polsku a na Slovensku. Uvidíme co nám čas dovolí..