Archiv 2022

22.05.2022

Letos první aktualizace :) no nějak nestíháme. Tak jen v rychlosti pár novinek...

Na jaře Ferda obstál na SFK-SP a následně na ZV dále cvičíme v rámci možností na plánované akce. Ferda je stále takový free ve všem, ale snažíme se.

Máme krásné zprávy  od Borových potomků, kdy byli velice úspěšní všichni z vrhu D z Nebojského kaštiela na pracovní akci v Maďarsku, kdy si všichni přivezli opakovaně titul CACT. Pracovním zkouškám se úspěšně věnoval i vrh B a D Amely Rose včetně kontaktního norování. Velké výstavní úspěchy měl i vrh D Amely Rose na Slovensku.

08.06.2022

První víkend v červnu jsme se s Ferdou zúčastnili Poháru středočeské pobočky. Brdy nám ukázali svoji sílu. Mnoho vůdců neobstálo hlavně na barvách

BZ Odvolán

LZ III.cena limitní známka barva 1

13.06.2022

Smutná zpráva 9.6.2022 jsme přišli o Ozzika. Bylo to velmi rychlé a nečekané. Při operaci musel být pro zjištěný zdravotní stav bohužel uspán. Byl si první a v našich srdcích zůstaneš Bohoušku naždy🖤....

19.06.2022

O víkendu jsme se zúčastnili s Ferdíkem Poháru OMS Trutnov LZ+BZ. Panovali šílené teploty, ale i přesto Ferďas šlapal jak hodinky a velice překvapil. Oba dny dokončil se samými 4.  Stal se tak celkovým vítězem a přivezl si svůj první titul CACT.

12.07.2022 

Ferda zvládnul úspěšně další zkoužky ZVVZ s maximálním počtem bodů stejně tak i jeho brácha Fox. Pilně se připravujeme na PZ a VZ, tak uvidíme jak to všechno dopadne. Aporty jsou jak na houpačce. X-krát luxusní práce a jindy dělá, že kralíka s bažantem v životě neviděl :). Vodu jsme alespoň o chlup zlepšili. Už neplave jak magor a nechá se z vody odvolat. Je to to ještě mlaďoch, co mi udržuje stálou hladinu adrenalinu. Kluk jeden jezevčí :).

23.07.2022

Dostali je krásnou zprávu ze Slovenska, kde se Borovi narodili další potomci ve známé a úspěšné chovatelské stanici od Olčáka. Jedna fenka zůstane v rodné CHS a zbytek půjde do mysliveckých rodin. Bor si nyní  užívá a dělá Ferdovi výcvikového parťáka,

21.09.2022

Srpen byl pro nás trošku zklamáním po pracovní stránce, kdy Ferda neuspěl na Memoriálu Františka Vysloužila a na PZ byl odvolán. A další zkoušky, které jsme museli ze zdravotních důvodů obou psů zrušit. Tak snad už bude vše v pořádku. V září jsme zajeli pokusit štěstí na norování na Slovensko. Povedlo se a Ferďas uspěl a odnesl si titul NORNÍK. Nyní se připravujeme na další pracovní zkoušky, které nás letos ještě s Ferdou čekají.

30.09.2022 

Již rok máme přihlášené IZN /individuální zkoušky norování v přírodních norách/. Nyní vše vyšlo a Ferda se této náročné zkoušky zúčastnil. Tato zkouška nakonec byla dokončena v 38. minutě vyhnáním lišky z nory. 

Ferda IZN - OBSTÁL - VYHANĚČ

30.10.2022

V říjnu jsme se Ferdíkem zúčastnili hned tří zkoušek. BZH zvládnul s přehledem v I.ceně. Pak jsme zkusili pro nás premiéru. Předběžné zkoušky barvářů byli pro nás výzvou. Zde předvedl luxusní práci na stopě a stal se tak vítězem celých zkoušek před všemi barváři. Na konci měsíce jsme úspěšně končili zkoušky honičů. Kde v sobotu pracoval moc hezky a v neděli nás trochu pozlobila stopa, která byla čerstvě pochozená. Limitní známka nás hodila do II.ceny. I přesto to stačilo na třetí místo. Dokončilo jen 5 psů ze 12.

24.11.2022

Minulý víkend jsme se neplánovaně a na poslední chvíli zúčastnili Klubových honičských zkoušek. Ty se konaly v Krkonoších na Rýchorech. Do rána napadl sníh a teploty padly k -12st.. I přesto v sobotu bylo krásné slunečné počasí. Terén nebyl pro jezevčíky jednoduchý, alespoň ne v první leči. Ferďas v sobotu předvedl nejlepší práci v lečích ze všech psů. Jen jsme ztralili body za orientaci, kdy Ferdu nevědomky uvázala na řemen zahraniční vůdkyně a pes se tak nemohl vrátit. Další disciplníny zvládneme bez zaváhání a vše na volno. Udělal mi velikou radost. V sobotu neobstálo hned pět psů a v neděli jeden pes neobstál na obůrce. Tuto náročnou vrcholnou soutěž dokončilo jen pět psů.

Ferda se tak stal vítězem !!!